Deze vegan curry met pompoen en kikkererwten is heerlijk tijdens frisse dagen. Ben jij ook zo dol op pompoen? Het grootste voordeel van de herfst vind ik toch wel dat we weer onbeperkt pompoen kunnen eten. Ik ben gek op recepten met pompoen, van pompoensoep tot een salade met geroosterde pompoen. Daarom wilde ik een keer een curry met pompoen met jullie delen, want ook in curry’s smaakt pompoen erg lekker. Dankzij de zoete smaak en zachte structuur vinden veel kinderen dit waarschijnlijk ook een heerlijk recept.
Wist je dat pompoen erg gezond is? Pompoen zit boordevol vitamines die je wel kan gebruiken in het najaar. Zo bevat het bijvoorbeeld veel vitamine A, C en E. Ook is pompoen rijk aan antioxidanten, die je lichaam beschermen tegen vrije radicalen. Tijd om dus wat vaker pompoen recepten te maken en deze curry te proberen! Daarnaast bevat deze curry ook kikkererwten, welke rijk zijn aan eiwitten en vezels. Dankzij de kikkererwten vult deze curry ook goed en ben je een lange tijd verzadigd. Daarnaast zit er nog zoete puntpaprika in deze curry, welke veel vitamine E bevat. Hello happy healthy body!
Vegan curry met pompoen en kikkererwten
Voor deze vegan curry met pompoen gebruik je verschillende soorten kruiden, zoals garam masala. Dit is een kruid wat vooral veel in de Indiase keuken wordt gebruikt. Ook voegde ik wat komijn en cayenne peper toe voor een beetje extra pit. Deze curry is medium spicy, maar als je niet zo van pittig eten houdt dan kan je de cayenne peper natuurlijk altijd weglaten. Verder maakte ik deze curry extra romig door VIOBLOCK Unsalted te gebruiken. Dit is een 100% plantaardige roomboter waar je ook lekker mee kan bakken.
Violife is een plantaardige revolutie gestart en ik doe hier zeker aan mee! Ik gebruik het nu al een halfjaar en ben erg enthousiast over de smaak, want ik vind hem hetzelfde smaken als klassieke roomboter. Ik gebruikte het bijvoorbeeld ook bij deze blauwe bessen kruimeltaart en bij deze vegan ravioli met venkel. Je hebt helemaal geen dierlijke producten nodig voor een heerlijke Indiase curry, dat bewijst dit recept wel. Ik weet zeker dat je er van gaat smullen!
Deze vegan curry met pompoen en kikkererwten is:
- 100% vegan
- Lactosevrij
- Glutenvrij (Gebruik rijst i.p.v. flatbreads)
- Bevat veel plantaardige eiwitten
Laat je me weten wat je van deze vegan curry met pompoen vond? Deel je recept foto via Instagram via #zonderzooi of tag mij via @zonderzooi. Vind ik leuk!
Recept vegan curry met pompoen en kikkererwten
Bereidingstijd: 30 minuten
Ingrediënten
(Voor 4 personen)
240 gram zilvervliesrijst of 4 flatbreads
400 gram biologische pompoenblokjes
2 zoete puntpaprika’s
1 blik kikkererwten (Uitlekgewicht 220 gram)
500 gram tomato passata
400 ml romige kokosmelk
25 gram VIOBLOCK with Sea Salt
3 cm verse gember
1 rode ui
2 teentjes knoflook
3 theelepels garam masala
1,5 theelepel komijn
0,5 theelepel cayenne peper
Handje verse koriander
Snufje zout
Benodigdheden
Braadpan of wok
Kookpan
Bereiding
1. Snijd de gember, ui en knoflook fijn. Snijd daarna de paprika in blokjes.
2. Doe de pompoenblokjes in een pan met (kokend) water en breng aan de kook. Kook de pompoenblokjes in 10 minuten gaar.
3. Doe de VIOBLOCK with Sea Salt in een braadpan en voeg de ui, knoflook en gember toe. Bak in een paar minuten goudbruin.
4. Voeg daarna de garam masala, komijn en cayenne peper toe. Roer door elkaar en bak even een minuutje mee. Houd je niet van pittig eten? Voeg dan een paar snufjes cayenne peper toe, je kan later altijd extra toevoegen.
5. Voeg de paprika blokjes toe en bak een paar minuten mee.
6. Giet de kikkererwten af in een vergiet en voeg deze toe aan de curry, samen met de gekookte pompoenblokjes. Voeg ook de tomato passato en kokosmelk toe en breng op smaak met zout. Laat dit 10 minuten pruttelen op laag vuur.
7. Serveer de vegan curry met flatbread, naanbrood of rijst en garneer met verse koriander. Enjoy!
Dit artikel is gemaakt in samenwerking met Violife. Lees hier mijn disclaimer.
Wil je door Zonderzooi begeleid worden met een gezonder eetpatroon? Meld je dan nu aan voor mijn 12-weekse online programma waarbij ik je help om zonder zooi te eten, af te kicken van suikers en weer lekker in je vel te zitten!
- 10x de lekkerste vegan kookboeken - 21/07/2023
- Amandelmelk zelf maken - 23/05/2023
- Wat betekent agni en ama in Ayurveda? - 24/04/2023
Hallo Dali,ik heb deze curry gemaakt.Werkelijk verrukkelijk.Ik heb er ook nog paneerkaas aan toegevoegd.😋
Wat fijn om te horen Nel, dankjewel! Dat zal ook zeker heerlijk gesmaakt hebben met paneerkaas. Liefs, Dalí
het zijn wel speciale recepten kun je een voudiger tonen g r
Hoi Marie-Therese, ik heb ook wat simpelere curry’s online staan. Het is wel vaak zo dat hoe meer kruiden je gebruikt, hoe lekkerder de curry is. En anders zou ik deze even proberen, dat is maar 6 ingrediënten! https://zonderzooi.com/2019/02/05/makkelijke-vegetarische-curry/ Liefs, Dalí
Hoi! Lekker recept hoor. Ik ga dit zeker vaker maken.
Ik heb er wat citroensap en een zak spinazie aan toegevoegd
Wat fijn om te horen Bianca! En ook zeker lekker met wat extra spinazie en citroensap. Ik ga ‘m ook snel weer maken met deze herfstige dagen in het vooruitzicht. Liefs, Dalí
Erg lekker Dali! Heb er een klein half theelepeltje cayennepeper van gemaakt, was precies voldoende. Dit ga ik vaker maken, dank je wel !
Groetjes Erna van Luijk
Leuk om te horen Erna! Ga er vooral lekker van genieten dit najaar, zo’n fijn recept. Liefs, Dalí