Deze soep met zoete aardappel en paprika is lekker voor in de winter. Een echte maaltijdsoep, want zoete aardappels vullen best flink. Ik ben gek op zoete aardappels. Niet alleen om frietjes van te maken, ook in de soep doen ze het goed. Deze soep met zoete aardappel en paprika is erg zoet, maar door er wat chili vlokken aan toe te voegen krijgt hij toch wat meer pit.
Wist je dat zoete aardappels geweldig zijn voor je gezondheid? Zo zijn ze rijk aan vitamine B, vezels en mineralen. Ook hebben ze een lage glycemische index. Dit betekent dat de suikers in de aardappel langzaam worden opgenomen in je bloed, waardoor je langer verzadigd bent. Deze soep kan geserveerd worden als maaltijdsoep. Garneer de soep met wat paprika, bosui en koriander voor een extra bite.
Soep met zoete aardappel en paprika
Deze soep met zoete aardappel en paprika is:
- 100% vegan
- Rijk aan vitaminen en mineralen
- Glutenvrij
- Lactosevrij
Laat je me weten wat je van deze soep met zoete aardappel en paprika vond? Deel je recept foto via Instagram via #zonderzooi of tag mij via @zonderzooi. Vind ik leuk!
Recept soep met zoete aardappel en paprika
Ingrediënten
(Voor een grote pan soep)
Soep
2 middelgrote zoete aardappels (samen 1 kg)
2 rode paprika’s
1 rode ui
2 teentjes knoflook
150 ml kokosmelk
2 blokjes groentenbouillon
1100 ml water
2 theelepels chili poeder
Scheutje kokos- of olijfolie
Garnering
(Voor 4 personen)
1 rode paprika
1 bosuitje
Handje koriander
Paar snufjes chili poeder
Benodigdheden
Soeppan
Staafmixer
Bereiding
1. Snipper de ui en snijd de knoflook in kleine stukjes.
2. Doe een scheutje olie in de pan en bak de ui samen met de knoflook goudbruin.
3. Was de zoete aardappels en snijd ze in kleine blokjes. Snijd ook de paprika in blokjes.
4. Doe de zoete aardappel samen met de paprika en 1100 ml water in een grote soeppan. Zorg dat alle groenten goed onder water staan. Breng aan de kook en kook 15 minuten.
5. Kijk daarna even of de zoete aardappels al goed zacht zijn. Dit doe je door er met een vork in te prikken.
6. Haal er ongeveer 200 ml water uit met een maatbeker. Hierdoor wordt de soep straks wat romiger.
7. Voeg de kokosmelk, bouillon blokjes en chili poeder toe en roer het goed door elkaar. Daarna pureer je alles met een staafmixer.
8.Garneer elk kommetje met rode paprika (in blokjes), wat fijngehakte bosui, blaadjes koriander en een snufje chili poeder.
Wil je meer balans ervaren en geen last meer van vervelende klachten? Doe dan mijn gratis Ayurveda dosha test en kom erachter welke voeding het beste bij jouw body-mind type aansluit. Kijk ook eens in de Zonderzooi Shop voor mijn e-books en cursussen op het gebied van voeding en Ayurveda.
- Ayurvedisch eten: 20x lekkere én makkelijke recepten - 24/11/2023
- Ayurvedische soep met rijst (peya) - 24/11/2023
- 10x de lekkerste vegan kookboeken - 21/07/2023
Lovely soup & super photo 🍅
Thank you Frances!
Looks fantastic and very tasty ❤️
Thank you!
Een heel leuk idee om zoete aardappel en paprika in soep te combineren:
Ik ga het zeker eens proberen!
Maar wel zonde Dalí, om er kookvocht uit te halen!!!
Daar zitten inmiddels veel voedingsstoffen in…
Het is helemaal niet nodig dat alles helemaal onder water staat bij het koken:
Je kunt groenten ook met heel weinig vocht al ‘stoven’.
Met de deksel op de pan wordt alles toch wel gaar
en anders roer je tussendoor alles een keertje om.
Hoi Jeroen, dat is zeker zo. Ik ben zelf altijd fan van wat dikkere soepjes, maar door er inderdaad wat minder water aan toe te voegen hoef je er naderhand ook geen water uit te halen. Goede tip!
😉
Eeeeeeuuuuuuhm soep is klaar en wat doe ik met de gebakken ui/knoflook? 😂
Hoi Astrid! Nou die bak je en daarna voeg je de zoete aardappels en water toe. Dus als het goed is zitten ze onderin je soeppan haha! En anders nu even toevoegen en dan pureren tot soep. Liefs, Dalí
Heerlijke soep! Zelf vind ik een kilo zoete aardappels te veel, ik heb er 4 gedaan (normale maat aardappels) en met 1 tl chilipoeder is het wat mij betreft pittig genoeg 😉
Wat leuk om te horen Ellen. Ik vind het ook een lekker soepje en maak hem graag. Ook helemaal goed dat jij het recept een beetje hebt aangepast naar jouw smaak. Geniet er van! Liefs, Dalí